Jump to content Türkiye - Türkçe
HP.com giriş sayfası ürünler ve hizmetler destek ve sürücüler çözümler nasıl alabilirsiniz
» Bize Ulaşın
HP.com giriş sayfası

HP Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Sarf Malzemesi Garantileri Hakkında Kılavuz

  » 

HP Tüketim Ürünleri

Neden HP

» Neden HP tüketim ürünleri

Güvenilirlik

» HP Tüketim ürünlerinin güvenilirliği

Sahte ile Mücadele

» HP Sahte ile mücadele programı

HP Tüketim ürünlerinde garanti

» HP Mürekkeplerinde garanti
» HP Tonerlerinde garanti

Nereden Alabilirim ?

» Bayi Arama
» Bize Ulaşın

Yükleyin:
Uyumluluk Tabloları

» LaserJet
» InkJet
» Fotoğrafçılık
 
Content starts here
Sizin ve müşterilerinizin, HP yazıcı ürün ve sarf malzemelerinin performansına ve güvenilirliğine mutlaka inanmanız gerekir. Bu nedenle HP, adil, kolay anlaşılan ve yönetilen garantiler sağlamaktadır. Buna göre, müşterilerimizin, ihtimal dahilinde olmasa da HP Mürekkep Püskürtmeli yazıcı sarf malzemelerinde herhangi bir sorunla karsılaşması durumunda, garanti kapsamında olması şartıyla sorun giderilebilir.

Bu doküman ile sizin ve müşterilerinizin, HP garantilerinin işleyişi hakkında tam bilgi sahibi olması amaçlanmaktadır. HP, müşterilerden gelen taleplerin değerlendirilmesi ve doğrulanması konusunda sizlere yardımcı olmak amacıyla, HP Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı sarf malzemesi garantileri hakkında aşağıdaki kılavuzu hazırlamıştır.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı sarf malzemeleri için hp garantisi

HP mürekkep kartuşu, Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı kartuşu veya baskı kafası, garanti süresi* boyunca malzeme ve işçilik bakımından garanti altındadır. Bu tarihten sonra performans garantisi verilmez. Garanti, yeni kartuş veya yazıcı kafasındaki her türlü kusur veya arızayı kapsamaktadır.

Garanti süresi ne zaman sona erer?

Garanti süresi, üretim tarihinden itibaren başlar ve kartuş üzerine basılan garanti süresi sonunda sona erer. Genel bir kural olarak, garanti süresi sonu aşağıdaki şekilde hesaplanır:

  • yazıcı kartuşları için “son monte etme tarihi” artı 6 ay
  • yazıcı kafaları için “son monte etme tarihi” artı 12 ay

Buna göre, ürünün “son monte etme tarihi” itibariyle monte edilmiş olması şartıyla, birçok HP Mürekkep Püskürtmeli yazıcı sarf malzemesine* ait garanti süresi, yazıcı içindeki kartuşlar için 6 ay ve yazıcı içindeki yazıcı kafaları için 12 ay sonra sona ermektedir.

Garanti süresi bitiş tarihi, yyyy/aa/gg formatında, Mürekkep Püskürtmeli kartuşlar üzerinde basılı ve yazıcı kafaları üzerinde lazer ile oyma olarak bulunmaktadır.

Tarihlerin yerleri için aşağıdaki şekillere bakınız. Hatalı ürünler, “garanti süresi bitiş” tarihinden önce iade edilmiş olmaları şartıyla garanti kapsamında yer alır, aksi takdirde garanti sona erer. HP mürekkep kartuşları ve Mürekkep Püskürtmeli yazıcı kartuşlarının garanti süreleri aşağıdakiler arasında önce meydana gelen tarihte sona erer:

  • HP mürekkebi bitene kadar veya “garanti süresi bitiş” tarihi geldiğinde.
  • "garanti süresi bitiş” tarihi geldiğinde veya yazıcı kılavuzu veya sözleşmede belirtilen “tipik kullanım” aşıldığında.

Terminoloji

“Son monte etme tarihi”, HP Mürekkep Püskürtmeli yazıcı sarf malzemelerinin üründen maksimum süreyle faydalanmak amacıyla yazıcıya monte edilmesi ve yazdırma ve baskı işlemleri için kullanılmaya başlanması tavsiye edilen tarihtir.

Bu tarih, ambalajın arka tarafında, sağ alt köşeye açık bir biçimde basılmıştır. HP yazıcı sarf malzemelerinin “raf ömrü”, üretim tarihi ile “son monte etme tarihi” arasındaki süredir. Raf ömrü, ürüne bağlı olarak 12 ay ile 24 ay arasıdır. Müşteri, ürünü satın aldıktan sonra raf ömrü içinde ne kadar erken monte ederse, garanti süresi o kadar uzun olur.

Örnek:

Müşteriniz Haziran 2002 tarihinde bir yazıcı kartuşu satın alır. Kartuşun üretim tarihi 29/03/2002’dir. Raf ömrü 18 aydır ve buna göre “son monte etme tarihi” 30/09/2003’tür. Müşteriniz ürünü bu tarih itibariyle monte ederse, yazıcı içindeki ürün için garanti süresi 6 ay daha uzun sürer ve Mart 2004 tarihinde sona erer. (Bu örnekte verilen toplam garanti süresi, üretim tarihi ile “son monte etme tarihi” artı 6 sonra sona eren garanti süresi sonu tarihi arasında, iki yıldır.)

Sorun Giderme Kontrol Listesi

Müşterilerimize, sürekli olarak yüksek kalitede yazdırma ve baskı deneyimi yaşatmayı amaçlıyor ve bu standartları sağlamak için sadece orijinal HP ürünleri ve sarf malzemeleri sunuyoruz. Sunduğumuz garanti, boş, yenilenmiş, yeniden üretilmiş, hatalı kullanılmış veya herhangi bir şekilde değiştirilmiş ürünleri kapsamamaktadır.

Sorunların, garanti koşulları dahilinde hızlı ve etkili bir biçimde giderilmesinde yardımcı olmak üzere aşağıdaki hususları kontrol etmeniz önerilir:

Orijinal bir hp ürünü mü?

Orijinal HP etiketi ve HP ürün numarası olup olmadığını kontrol edin. Bunlar yoksa veya başka bir üretici veya tekrar doldurma şirketinin adını taşıyorsa, ürün orijinal değildir.

Orijinal ambalaj ?

Ürün, HP olmayan bir ambalaj içinde iade edilmişse, içindekilerin orijinal olup olmadığını bir kez daha kontrol edin.

Ambalaj veya üründe meydana gelen hasar nakliyeden mi kaynaklanıyor?

Bu tür hasarlar garanti kapsamı dışıdır.

Modifiye edilmiş kartuşlar

Kartuşta orijinal HP etiketleri olup olmadığını ve ardından ürünün tekrar doldurulmuş veya modifiye edilmiş olduğunu gösteren doldurma delikleri veya farklı bir kapak olup olmadığını kontrol edin. Kartuşun üst veya altında “tıpa” olup olmadığını kontrol edin.

Boş kartuş?

Boş kartuşlar garanti kapsamı dışıdır.

Müşteriden bir çıktı örneği isteyin

Zorunlu değildir ancak sorunun kaynağını belirlemede yardımcı olabilir.

Bu mümkün değilse, karşılaşılan sorun hakkında kısa bir yazılı açıklama isteyin. (İade edilen ürünlerin birçoğu HP tarafından test edilmiş ve sorunsuz bulunmuştur.)

Ürün iadesi hakkında ipuçları

Lütfen, çıktı örneğini kartuşa bir elastik bant ile yapıştırın. Varsa, lütfen orijinal ambalajları kullanın, ancak mürekkep delikleri üzerine mürekkep delikleri bandını veya başka bir bant yapıştırmayın.

Garanti kapsamı dışındaki durumlar nelerdir?

  • boş kartuşlar
  • herhangi bir şekilde modifiye edilen veya üzerinde oynama yapılan kartuşlar
  • nakliye sırasında hasar gören ürünler
  • HP tarafından üretilmemiş ürünler
  • garanti süresinin sona ermesi nedeniyle “zaman aşımına” uğramış ürünler

Garanti kapsamı?

Müşterinizin ürününün garanti kapsamında olup olmadığını anlamak için mutlaka “garanti süresi bitiş” tarihini kontrol etmeniz gerekir. Söz konusu tarih, baskı kafaları ve kartuşlarda farklı yerlerde bulunmaktadır.

* HP no. 14 mürekkep kartuşu hariçtir; bu ürünün garanti süresi sadece 3 ay olup “yazıcı içi ürün ömrü” sınırlıdır. Kartuşun “Son Monte Etme Tarihi” ambalajın üzerindedir. Bu tarihten önce monte edilmesi halinde, yazıcı içindeki ömrü 18 aydır. Belirtilen tarihten sonra monte edilirse, kartuşun “yazıcı içi ömrü” sonunda devre dışı kalacak şekilde programlanmış olması nedeniyle, 18 aydan daha kısa sürecektir. Kartuş değiştirilene kadar yazıcı kullanılamaz.

Bu belge sadece bilgi amaçlıdır. Garanti açıklamaları ve tarih kodu yapısı herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Sadece, ilgili ürünlerin satın alınması sırasında verilen garanti açıklamaları hukuken bağlayıcıdır.

 
Basılabilir sayfa
Gizlilik Bildirgesi Bu siteyi kullanmanız, onun şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir Web sitesi yöneticisine yorum
© 2011 Hewlett-Packard Development Company, L.P.